Przejdź do głównej treści
Pomoc: +48 32 279 25 91
Dutch English Polish Russian Spanish
ZAPYTAJ
NASZEGO DORADCĘ
W celu złożenia zapytania ofertowego lub pytań technicznych prosimy Państwa o kontakt z jednym z naszych doradców.
Na pewno udzielą wyczerpujących informacji i odpowiedzi na wszelkie pytania.
Avatar - Rafał Rafał Doradca Techniczno-Handlowy 606 383 849 handlowy@linkzpu.pl
Avatar - Przemek Przemek Doradca Techniczno-Handlowy 696 734 152 handel@linkzpu.pl
Obraz tła - zielony przycisk

O firmie

Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna > O firmie

LINK ENERGY SOLUTIONS

Link Energy Solutions to wiodący polski producent baterii trakcyjnych, baterii stacjonarnych i akumulatorów. Działamy w branży akumulatorowej od 1990 roku. Głównym celem działania firmy jest produkcja i sprzedaż wysokiej jakości baterii trakcyjnych do wózków widłowych, oraz różnego typu baterii przemysłowych, stacjonarnych i kolejowych.

Oferujemy szeroki asortyment baterii do wszystkich typów wózków akumulatorowych:

 • wózków widłowych,
 • wózków platformowych,
 • wózków paletowych,
 • pojazdów typu melex.

Jesteśmy znani dzięki produktom o długiej żywotności, niskich kosztach eksploatacyjnych i wysokiej wydajności. Jako producent baterii trakcyjnych, baterii stacjonarnych i akumulatorów gwarantujemy kompleksową obsługę oraz profesjonalne doradztwo w zakresie prawidłowej eksploatacji zakupionych u nas wyrobów.

Realizujemy zlecenia na wykonanie baterii nietypowych. Prowadzimy szkolenia oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Eco friendly

ECO FRIENDLY

dbamy o środowisko naturalne

SPEŁNIAMY WYMAGANIA

stawiane przez normy ISO 9001:15 oraz ISO 14001:15

ODBIERAMY ZUŻYTE BATERIE

posiadamy opracowaną własną politykę środowiskową

AUTORYZOWANY SERWIS PRODUCENTA

wszystkich produktów naszej produkcji

Elementem racjonalnej polityki przedsiębiorstwa, szczególnie działającego w dziedzinie produkcji baterii trakcyjnych i akumulatorów jest dbałość o każdy obszar działalności, nie tylko ten który przynosi nam bezpośrednie zyski.

Jesteśmy świadomi wagi efektów zewnętrznych kreowanych poprzez naszą działalność, czy to na środowisko naturalne, czy na całą gospodarkę, dlatego zależy nam na tworzeniu wyłącznie dodatnich efektów zewnętrznych.

Niezaprzeczalnym jest fakt wpływu jednostek, na kondycję w jakiej znajduje się środowisko naturalne. Nawet najmniejsze zaniedbania w kwestii bezpieczeństwa i ochrony środowiska zsumowane globalnie stanowią niebagatelny czynnik sprzyjający zachwianiu równowagi ekologicznej.

Jako przedsiębiorstwo, które potrafi dostrzec wagę wpływu naszej działalności na stan środowiska, posiadamy opracowaną własną politykę środowiskową.

Produkcja baterii trakcyjnych i akumulatorów jest procesem, w którym wykorzystywane są substancje wyłączone z bezpośredniej sprzedaży dla osób nieposiadających odpowiednich zezwoleń. Link Energy Solutions posiada wszelkie wymagane zezwolenia do obrotu substancjami niebezpiecznymi, ich składowania i transportu.

Jesteśmy podmiotem nadzorowanym przez BDO, – BDO:000576243

 • Zatrudniamy specjalistów, którzy ustawicznie kontrolują wykonywalność wszelakich rozporządzeń i zarządzeń publikowanych przez organy rządowe.
 • Prowadzimy cykliczne szkolenia dla pracowników, aby uświadomić im znaczenie zachowania bezpieczeństwa na terenie pracy.
 • Polityka środowiskowa została oparta na działającym w przedsiębiorstwie systemie zarządzania jakością ISO 14001:2015

Kliknij i sprawdź jak należy postępować ze zużytą baterią trakcyjną

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

O FIRMIE
1990
1 stycznia
1990

Firma Link Zakład Produkcyjno-Usługowy rozpoczęła swoją działalność w momencie tworzenia się nowego ustroju politycznego w Polsce. Początkowo przedsiębiorstwo działało w oparciu o podstawowy park maszynowy, w którego skład wchodziły tylko niezbędne urządzenia. Dzięki przedsiębiorczości oraz doświadczeniom ówczesnego właściciela, była zdolna konkurować z przedsiębiorstwami o ustabilizowanej pozycji na rynku. Pierwotnym obszarem działalności była Polska Południowa.

1995
1 stycznia
1995

Zwiększające się zapotrzebowanie rynku skłoniło nas do powiększenia mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa.
W 1995 rozpoczęliśmy pierwsze inwestycje w technologie, tym samym poszerzając zakres oferowanych towarów i zwiększając możliwości produkcyjne.
Terenem naszej działalności stała się cała Polska.
W połowie lat 90’tych kluczowymi klientami dla naszego przedsiębiorstwa były Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego, staliśmy się głównym dostawcą akumulatorów wagonowych i rozruchowych dla praktycznie wszystkich istniejących w tym okresie ZNTK.

2000
1 stycznia
2000

Początek XXI wieku przyniósł zmiany w makro i mikro otoczeniu przedsiębiorstwa, w szczególności w strukturze popytu zgłaszanego przez rynek. Zmniejszyło się zapotrzebowanie ze strony kolei ale na znaczeniu zyskali klienci indywidualni.
Jako prężnie działające przedsiębiorstwo szybko dopasowaliśmy się do zmian, poprzez zaadaptowanie naszej oferty do istniejącego zapotrzebowania.
Zaczęliśmy na szeroką skalę dostarczać baterie trakcyjne do wózków widłowych, baterie trakcyjne do wózków platformowych oraz akumulatory do pojazdów elektrycznych.

2007
1 stycznia
2007

Stale zwiększające się zapotrzebowanie rynku na baterie trakcyjne i akumulatory trakcyjne stało się dla nas sygnałem do rozpoczęcia kolejnych inwestycji w zakresie technologii. W znacznym stopniu powiększyliśmy i unowocześniliśmy istniejący park maszynowy, by zwiększyć możliwości produkcyjne i sprostać rosnącemu popytowi na nasze produkty. Do grona strategicznych klientów przedsiębiorstwa dołączył największy polski producent wózków akumulatorowych.
Przeprowadzone inwestycje pozwoliły nam zdobyć nowe rynki zbytu, staliśmy się przedsiębiorstwem działającym na rynkach międzynarodowych.

2020
27 kwietnia
Obecnie

Jesteśmy przedsiębiorstwem o ustabilizowanej pozycji na rynku, posiadamy grono zaufanych klientów instytucjonalnych w takich branżach jak: kolejnictwo, energetyka, wojsko, przemysł wydobywczy, przemysł ciężki.
Ważną częścią naszej działalności jest produkcja baterii trakcyjnych i akumulatorów.
Dostarczamy baterie dla klientów z terenu Europy i Azji.
Nowym obszarem działalności jest dostarczanie baterii wykorzystywanych w elektrowniach energii odnawialnej: elektrowniach wiatrowych, elektrowniach fotowoltanicznych, elektrowniach hybrydowych.

Tło - misja i cele

NASZA MISJA

Produkowanie wyrobów i wykonywanie usług zgodnie z wymaganiami klientów, przy poszanowaniu środowiska naturalnego i dbałości o zrównoważony rozwój.

Pragniemy, aby produkowane przez nas baterie trakcyjne, baterie stacjonarne i akumulatory były stałym, stabilnym punktem w Państwa działalności. Dlatego staramy się aby nasze baterie i akumulatory były najwyższej jakości i spełniały wszelkie możliwe normy środowiskowe i jakościowe.

CELE DZIAŁALNOŚCI

posiadanie grona zaufanych klientów
zaspokajanie potrzeb i wymagań klientów
partnerski stosunek do dostawców
dbałość o środowisko naturalne

POLITYKA JAKOŚCI

Aby nasze baterie trakcyjne, stacjonarne i akumulatory, spełniały restrykcyjne wymagania, jakie narzucamy sobie ze względu na chęć dostarczenia produktu o najwyższej jakości, stosujemy procedury mające na celu pełną kontrolę procesu produkcyjnego.

 • Produkcja każdego z naszych wyrobów jest zgodna z wymaganiami zawartymi w aktualnych Dokumentach Normatywnych
 • Zwracamy uwagę na to, aby pojedynczy akumulator był wykonany z należytą dbałością o detale.
 • Na każdym z etapów produkcyjnych kontrolujemy przestrzeganie procedur dotyczących jakości wyrobu.
 • Dzięki prowadzonym regularnie audytom wewnętrznym jesteśmy w stanie skontrolować realizacje naszej polityki jakości oraz ustawicznie ulepszać proces produkcyjny.
 • Zalecenia wynikające z przeprowadzonych audytów są sprawnie implementowane.
 • Posiadamy niezbędną wiedzę i umiejętności, aby stworzyć produkt spełniający wyśrubowane wymagania, stawiane przez klientów.

Polityka jakości w naszym przedsiębiorstwie, to nie tylko dbałość o spełnienie wymagań związanych z procesem produkcji baterii trakcyjnych, to również przestrzeganie procedur i norm na poziomie operacyjnym, taktycznym i strategicznym przedsiębiorstwa.

 • Pragniemy, aby klienci byli zadowoleni z jakości naszych produktów, dlatego ciągle wdrażamy nowe technologie.
 • Stawiamy na ustawiczny rozwój, poprzez ciągłe doskonalenie całej organizacji
 • Monitorujemy mikro mezo i makro otoczenie przedsiębiorstwa, by dostosować nasze działania i cele do zmienności otoczenia.
 • Staramy się wprowadzać zmiany nie tylko ex post, ale również, dzięki kompleksowej kontroli funkcjonowania każdej sfery działalności przedsiębiorstwa, dokonywać przekształceń ex ante.

JAKOŚĆ POPARTA CERTYFIKATAMI

 • ISO14001
 • ISO 9001
 • CEOC
 • NATO I OTAN
 • D-U-N-S